Pneumatiky Hankook

Hankook

Hankook - logo

Firma Hankook tire deklarovala svůj cíl stát se nejlepší značkou střední třídy roku 2006. V mnoha ohledech tohoto cíle dosáhla již nyní a testy dokazují, že jsou pneumatiky Hankook plně srovnatelné s tím nejlepším, co je v této branži nabízeno. V cenách jsou však výrazné rozdíly.

O firmě

Pneumatiky korejské firmy Hankook Tire Co., Ltd. vstoupily na trh v ČR v roce 1994. Hankook Tire je dynamicky rostoucí společnost, která je nyní desátým největším světovým výrobcem pneumatik, přičemž jejím plánem je dostat se v horizontu pěti let na páté místo na světě. V posledních dvou letech otevřela dva nové moderní závody a v září zahajuje provoz nového centrálního distribučního střediska pro Evropu (EDC) v Rotterdamu; kapacita tohoto skladu je 500 000 pneumatik.

Dnes je podle odbytu ve 170ti zemích celého světa je společnost Hankook Tire řazena na sedmé místo v globálním žebříčku příjmů z prodeje. Společnost má více než 12 000 zaměstnanců v 5ti regionálních ústředích, 9ti prodejních kancelářích, 12ti dceřiných společnostech a 5ti centrech pro vývoj a výzkum po celém světě. 70% příjmů získává ze zámořských trhů.

Pneumatiky Hankook vynikají především vysokými a vyváženými užitnými parametry danými soustavnou aplikací nejmodernějších poznatků z vlastní výzkumné a vývojové základny. Při vlastní výrobě se pro všechny části pneumatik používají jen ty nejkvalitnější komponenty. U pneumatik pro osobní automobily je proto například samozřejmostí aplikace siliky do běhounových směsí, což se pozitivně projevuje na valivém odporu, hlučnosti a trakčních vlastnostech. Patentovaná tzv. trapézová konstrukce kostry má pak zásadní význam pro optimální rozklad sil v kostře.

Historie

graf historie

Představena globální reklamní kampaň "2008 Tame the Road". Spuštěna nová filozofie výroby pneumatik: "Kontrol Technology". Spuštěna "H-LOHAS" kampaň, představení společenské odpovědnosti firmy.

Začala výroba v maďarské továrně. Postavena testovací dráha v Koreji (Keumsan) pro testování na mokru. Zvětšena výrobní kapacita korejské továrny (Keumsan). Spuštěna globální reklamní kampaň "Tame the Road".

Započata stavba továrny v maďarském Dunaujvaros. Spuštěna globální reklamní kampaň "Tame the Beast".

Představena nová korporátní identita firmy. Představen "Driving Emotion" koncept a firemní slogan. Postavena testovací dráha v Koreji (Keumsan) pro testování na suchu. Představena "T'Station" prémiová síť autoservisů v Koreji.

Vytvořena strategická aliance se společností Michelin.

Postaveno evropské distribuční centrum v Nizozemí (Rotterdam).

graf historie

Postaveno technické centrum v Číně (Jiaxing). Postaveny dvě továrny v Číně (Jiangsu a Jiaxing). Získánoocenění od společnosti Ford "Q1 Award".

Založena pobočka v Číně (Peking). Postavena továrna v Koreji (Keumsan), vysoce moderní automatizovaná výroba. Postaveno technické centrum v německu (Hannover).

Postaveno hlavní technické centrum v Koreji (Daejeon). Postaveno technické centrum v USA (Ohio)

Založena dceřinná společnost v USA - Hankook Tire America Corporation

Postavena továrna v Korejském Daejeonu, největší továrna vyrábějící pneumatiky na světě.

Založení společnosti Hankook (první výrobce pneumatik v Koreji).

Více na: http://www.hankooktire-eu.com/

TESTY

Zimní pneumatiky Hankook Icebear W440 získaly nejvyšší známku "zvláště doporučuné" podle ADAC, OeAMTC a TCS

18 testovaných značek zimních pneumatik v rozměru 205/55 R 16 pro VW Golf a podobná vozidla
Pouze 5 značek obdrželo nejvyšší známky z ADAC, OeAMTC a TCS
Hankook Icebear W440 "velmi dobrý dle všech kritérií ve vztahu k bezpečnosti"

Neu-Isenburg, Německo, 30. září 2009 – Ve velkém testu zimních pneumatik ADAC 2009, Hankook Icebear W440 získal nejvyšší známky: "zvláště doporučené". Jako důvod uvedli testeři ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club - Německý autoklub) pro toto ohodnocení Icebear W440, která se vyrábí ve zbrusu nové evropské továrně pneumatik Hankook v Maďarsku, velmi dobré výsledky ve všech kritérií týkajících se bezpečnosti. Kromě toho, podle testerů od největšího německého automobilového klubu, který provedl zkoušku společně s rakouským automobilovým, motocyklovým a Touringovým Klubem (OeAMTC) a také se švýcarským Touringovým Klubem (TCS), byl považován Icebear W440 "za velmi dobře vyvážené pneumatiky."

Testeři ADAC, OeAMTC a TCS neustále zdůrazňují tuto rovnováhu jako měřítko jejich doporučení k nákupu. Je to přesně vyvážená pneumatika, což je velkou silou již osvědčené Hankook Icebear W440, neboť dodává požadovaný výkon za všech povětrnostních podmínek, které na nás vzimě číhají, ať už na sněhu nebo ledu, na suchém povrchu, nebo na mokru. Zde v rozhodující disciplíně každého testu pneumatik, Icebear dosáhl společné nejvyšší známky v celé oblasti a předčil tak mnoho známých značek. Ať už na mokrém brzdění nebo při hodnocení aquaplaningu, manipulaci za mokra nebo boční stabilitu, která je nezbytná při nástupu zatáčky: Hankook Icebear W440 zobrazeny žádné nedostatky.

I když často zanedbávaný v mnoha jiných srovnávacích testech, test zimních pneumatik prováděný ADAC, OeAMTC a TCS také bere v úvahu při hodnocení výsledky pro pohodlí a hluk pneumatik. V těchto vlastnostech se Hankook Icebear W440 ukázal také ze své nejlepší strany. Nejen, že hýčká jeho majitel velkým komfortem, ale také produkuje nejnižší hlukové znečištění vporovnání s každou konkurenční značkou a to je přínosem zvláště pro životní prostředí.

"Přestože je naše Icebear W440 již ozkoušená a otestovaná zimní pneumatika,"vysvětluje Jin-Wook Choi, výkonný vice-prezident Hankook Tire a vedoucí evropských operací," vyplývá z tohoto posledního testu, který se řadí mezi nejlepší v celé oblasti, že W440 patří mezi ty nejlepší. Máme velkou radost, že vedle samotného bezpečnostního hlediska za každého počasí, ale také ze sbírání skóre bodů z hlediska pohodlí a hluku. To opět potvrzuje efektivitu vývoje globální filozofie Hankook Kontrol-technologický 1)."

Icebear W440 byl navržen v SCCT systému (Teorie Vnější Tuhosti ovládání), patentovaný Hankookem, pro lepší manipulační vlastnosti a vyšší odolnost. Obrys Pneumatiky optimalizovaný pomocí určitých prvků také zajišťuje velmi dobré vlastnosti a poměrně nízké opotřebení pneumatik. Směrové, s optimalizovaným „tokem“ V-profilu termo-elastická směs silicy v běhounu, Hankook Icebear W440 je k dispozici v rychlostních indexech od Q (160 km/h) do H (210 km/h) a v rozměrech od 135/80 R13 205/55 R16, v mnoha případech také sindexem zatížení XL. Se 47 dostupnými rozměry, pokrývá velmi širokou škálu modelů, od pneumatik pro mikro-automobily přes malé automobily kompaktní třídy, až po rychlejší limuzíny střední třídy a kombiků.

Technické vlastnosti Hankook Icebear W440

1. Vynikající kvalita výrobku pro bezpečnou jízdu v zimě:

  • Pevné ocelové pásu zajišťují přesnou odezvu a dlouhou životnost pneumatik
  • Vysoká pevnost bezespárového patního lana nabízí jízdní stabilitu a trvanlivost, a to i při vysokých rychlostech

pneumatika hankook

2. Zlepšené zimní vlastnosti:

  • Kompaktní, „multi-drážky“ vramenní oblasti zaručují vynikající boční stabilitu, aniž by byla narušena charakteristika ovládání na suchu
  • Počítačem optimalizovaný směrový běhoun poskytuje vynikající brzdný výkon a vysokou stabilitu i na sněhem zavátmé povrchu

pneumatika hankookpneumatika hankook

3. "Mokré" vynikající vlastnosti:

  • Přidáním křemíku(silica) do materiálu běhounu maximalizuje úroveň přilnavosti na mokru a současně snižuje valivý odpor
  • Široké drážky běhounu zajišťují efektivní odvod vody a rozbředlého sněhu

pneumatika hankook

4. Velmi dobré jízdní vlastnosti na suchém povrchu a vyšší kilometrový výkon:

  • Hankookem patentovaná technologie SCCT umožňuje rovnoměrnější rozložení tlaku ve stopě a kratší brzdnou dráhu, snižuje míru opotřebení a přináší lepší ovládání.

pneumatika hankook

1) Kontrol Technologie

Odvozen z anglických termínů Kinetic (pro pohyb) a Control (pro kontrolu), Hankook Tyre Kontrol technologie odráží optimální interakční ovladatelnost mezi řidičem, vozidlem a silnicí pomocí pneumatiky během jízdy. Kontrol technologie se vyvinula s cílem poskytnout řidiči vozidla všechny v současnosti k dispozici využívají nejnovější technologii pneumatik Hankook, pokud jde o bezpečnost, jízdní vlastnosti, pohodlí a slučitelnosti se životním prostředím.

Kontrol - logo


V náročném testu letních pneumatik vyšší kategorie - rozměr 225/55R16W -pro rok 2005 v německém renomovaném časopisu AUTOBILD obsadila pneumatika HANKOOK VENTUS PRIME K105 třetí místo s výsledkem "doporučujeme."

Stejného výsledku v tomto testu dosáhly již pouze pneumatiky Continental a Bridgestone, ostatní (Dunlop, Michelin, Goodyear atd.) byly hodnoceny jako horší. Není od věci zdůraznit, že při srovnatelných a mimořádně vysokých kvalitách je cena pneumatiky Hankook výrazně nižší.

Pneumatika Hankook Ventus S1 evo v rozměru 225/40/18 obdržela podle časopisu Sport Auto označení: DOPORUČUJEME

245/45 R17 Hankook Ventus S1 Evo zvítězil v testech letních pneu

graf V české mutaci německého magazínu Auto Motor und Sport byl zveřejněn nemecký test deseti letních pneumatik. Testovalo se na okruhu patřícímu firmě Goodyear v jihofranouzském Mirevalu s vozem Mercedes třídy E.
V testu zvítězila (pro někoho možná překvapivě) pneumatika Hankook Ventus S1 evo. Pneumatika si vedla dobře za všech podmínek a zvláště na mokré vozovce a při brzdění předvedla skvělé výsledky:
"Začněme na mokré trati, kterou zdobí množství úzkých zatáček. Spolu s pneumatikami Continetal Sport Contact 3, Uniroyal Rain Sport 2 a Michelin Pilot Sport 3 tady nejnovější generace pláště Ventus S1 Evo od Hankooku dosáhla nejlepších časů. V mezních situacích je přitom nezáludná, v zatáčkách se její chování dá dobře kontrolovat."

Zvláště skvělá byla pneumatika při brzdění, kdy druhého v pořadí překonala o 2,5m:
"Další světlá chvíle Hankooku přišla při brzdění. Na mokrém povrchu to ze 100km/h na nulu zvládl mercedes na vzdálenosti 47,9 metru. To je mimořádně suverénní výkon, zvláště když vezmeme v úvahu, že druhý continental potřeboval o 2,5 metru více."

Na suchém povrchu si své vítězství Hankook už jen pojistil:
"Hankook potvrdil i na suchém asfaltu svou špičkovou pozici. Continental ho v těchto podmínkách vůbec nedokázal ohrozit, právě naopak, zařadil se až na chvost pole."

Kompletní článek, vyšel v magazínu Auto Motor a Sport.

Dezén K415 v rozměru 185/60/14 podle časupisu Auto Zeitung byl hodnocen jako VELMI DOPORUČUJEME


Nejnovější technologie pro Vaši bezpečnost - RUNFLAT SYSTEM

Maximální bezpečnost pro všechny řidiče: Hankook vyvinul dojezdovou technologii „Runflat-System“. To znamená, že v budoucnu při technické poruše a také při kompletní ztrátě tlaku můžete pohodlně a zcela klidně pokračovat k nejbližšímu servisu. Technologie Vám zaručuje bezpečný dojezd do vzdálenosti 80 km s maximální rychlostí až 80 km/h. Jak je něco takového technicky možné?

Díky intenzivní práci výzkumného týmu vysoce kvalifikovaných odborníků, s použitím speciálních materiálů a výrobních technik bylo dosaženo velmi vysoké stability bočnic pneumatiky. Vyztužené boční hrany výrazně zlepšují jízdní vlastnosti HRS pneumatik.

Mimoto je také dosaženo zlepšení bočního vedení a přesnosti řízení. A ještě jedna dobrá zpráva nakonec: Hankook Runflat-System pneumatiky mohou být namontovány na standardní ráfky.

pneumatika hankook Znázornění Runflat systému
u pneumatiky ICEBEAR W300R
pneumatika hankook


Pneumatiky Hankook a jejich nová evropská továrna získaly ocenění „A“ kvalifikace na auditu Volkswagen

  • Významní evropští výrobci automobilů používají Hankook OE pneumatiky
  • „A“ kvalifikace umožňuje výrobu všech OE pneu Hankook pro skupinu VW
  • ISO/TS 16949:2009 certifikace pro pneu Hankook ze závodu v Maďarsku

pneumatika hankook

Rácalmás, Maďarsko / Neu-Isenburg, Německo, 27. května 2010 – Pneumatiky Hankook, ze závodu v Rácalmás v Maďarsku, jsou jedním z dodavatelů OE pneumatik pro Volkswagen a nedávno byly ověřeny německými výrobci automobilů. Továrna Hankook získala certifikaci s vynikající „A“ kvalifikací.

Od posledního auditu , který se konal přesně před rokem, modely T5 od Volkswagen vyjíždějí z montážní linky již s Hankook pneumatikami vyrobenými v Maďarsku. Největší evropský výrobce automobilů je vybaven pátou generací úspěšné a užitkově orientované skupiny automobilů MPV, experty nazývané „T5“, s pneumatikami Hankook Radial RA 28, velikosti 205/65 R 16 C a 215/65 R 16 C. Radial RA 28 je speciálně vyvážená pneumatika, která se perfektně hodí na celou řadu využití pro tato vozidla, není pouze obyčejná pneu dodávána pro Volkswagen Nutzfahrzeuge v Hanoveru, ale ve skutečnosti je to první pneumatika dodávaná evropskému výrobci automobilů přímo z nového a ultramoderního závodu v Maďarsku.

Nový audit, který proběhl úspěšně v únoru letošního roku, znamená, že od nynějška maďarská továrna pneumatik Hankook může dodávat pneu pro všechny modely vyrobené skupinou VW a výrobce se zde bude držet původního schváleného vybavení. Pneumatiky Hankook v Evropě jsou již dlouhou historii globálním dodavatelem pro Volkswagen a v současné době dodávají pneumatiky i pro několik dalších modelů koncernu VW např. Polo, Golf, Golf Plus, Touran, Tiguan, Caddy a Caddy Maxi a také i pro Audi A3.

Rozšířená spolupráce se společností Volkswagenem je důležitým milníkem v průběhu růstu světové popularity pneumatik Hankook, které jsou momentálně sedmým největším výrobcem pneu na světě. „ Jsme spokojeni s našimi výsledky a jsme velmi hrdí, že jsme schopni rozšířit škálu našich výrobků dodávaných k největším výrobcům automobilů v Evropě,“ uvedl Jin Wook Choi, výkonný viceprezident a koordinátor obchodu pro Evropu pro Hankook pneumatiky, který rád vítá certifikované výrobce automobilů v továrně Hankook Rácalmás. „Pneumatiky Hankook jsou spolehlivým partnerem a dodavatelem vysoce kvalitních pneumatik pro společnost Volkswagen po celém světě a my jsme přesvědčeni, že budeme schopni tento náš vztah v budoucnu ještě posílit.“

Během velmi přísného a důkladného auditu odborníci ze společnosti Volkswagen kontrolují všechny výrobní procesy a hledají možná výrobní rizika. Audit byl rozšířen především na výrobky a jejich soulad s výkresy. „Maďarská továrna pracuje na přímých čarách a my věříme, že společnost Hankook a Volkswagen budou mít i nadále velmi dobrý dodavatelský vztah,“ řekl Ralph Biniasch, expert pro společnost Volkswagen, který prováděl audit maďarského závodu.

Nedávno továrna Rácalmás obdržela požadavek na audit a to ISO/TS 16949:2009 certifikaci. Podle této normy, ISO/TS 16949 systém managementu jakosti dodavatelů pro automobilový průmysl, musí továrna splňovat požadavky této normy jako naprostý standard. První ISO audit byl proveden v roce 2008, kdy závod obdržel dopis se souhlasem, že továrna Rácalmás je kvalifikovaná pro Hankook a může dodávat produkty výrobcům automobilů a získat tak titul celoročního dodavatele pneumatik se zkušenostmi, které jsou nezbytně nutné pro získání ISO/TS 16949:2009 certifikace.

V lednu roku 2009 byla evropská továrna Hankook certifikována podle ISO/TS 16949:2002. Z tohoto důvodu dnes splňuje všechny požadavky, které jsou obvykle kladeny ze strany evropských automobilek a to i pokud jde o systémy řízené jakosti jejich původního vybavení. Továrna Rácalmás zahájila svou činnost v roce 2007 a je jedním z nejmodernějších zařízení na celém světě, které vyrábí pneumatiky. Více než 1 300 zaměstnanců v současné době vyrábí asi 15 000 pneumatik denně (cca 5 mil kusů pneu ročně) s více než 350 různými rozměry pro osobní automobily, SUV, dodávky a lehké nákladní automobily. Kromě automobilky Volkswagen, maďarská továrna Hankook v současnosti dodává pneumatiky též společnosti Hyundai pro model i30, který je vyráběn v České republice.

Společnost Hankook Tire Co uzavřela s německou automobilkou Volkswagen smlouvu o dodávce pneumatik. Pro modely Golf a Jetta bude dodáno 540 000 pneumatik ročně. Z toho 440 000 pneumatik bude dodáváno pro model Golf páté generace. Dalších 100 000 pneumatik bude poskytováno pro model VW Jetta. Dohoda zvýší celkový export pneumatik značky Hankook o 12 %. Výrobce vidí tento OE kontrakt jako velký strategický krok, který mu umožní zvýšit svůj tržní podíl v Evropě. Oba modely německého výrobce VW budou vybaveny dezény Ventus Prime K105 (205/55R 16) a Optimo K406 (195/65R 15).

Během roku 2005 se společnost představila jako dodavatel pneu pro Ford Mondeo. Korejský výrobce zásobuje také vozy VW Polo, Audi A3, Seat Ibiza a Seat Altea. Kromě vozů koncernu Volkswagen dodává Hankook i pro další světové výrobce automobilů, jako je Ford, General Motors, Volvo, Daihatsu a Mitsubishi. Společnost si klade za cíl zvýšení své angažovanosti na trhu, a to hlavně vstupem do luxusního segmentu a plánováním nových projektů v Evropě.

Ředitel společnosti Hankook Tire Co, pan Cho Choong Hwan k tomu poznamenává: „Nyní dodáváme naše produkty nejlépe prodávanému evropskému automobilu. To ukazuje na náš zřejmý vstup na tento trh. Evropský trh je dobře znám svými vysokými technickými a kvalitativními nároky. Na základě poptávky se nyní můžeme pokusit i o prosazení na aftermarketovém trhu.“ Společnost Hankook dlouhá léta bojovala o první pozici na Korejském trhu a v Číně se stala jedničkou v prodeji pneumatik pro osobní auta.

Firma Volkswagen Group založena v roce 1938 je největší Evropská automobilka se 42 výrobními závody v Evropě, Asii a Africe. Její vozy se vyváží do 150 zemí světa. V loňském roce z celkem 15mil prodaných vozů v Západní Evropě Volkswagen Group vyrobil 2,8mil vozů. To řadí VW na první místo výrobců vozů v Evropě.

Více na www.hankookpneu.cz